Yurt Dışı
Maliye Bakanı Sayın Şimşek, Sayın Başbakan ile Moğolistan'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan temasları sonrası Moğolistan'ı ziyaret etti. Başbakan'ın bu seyahatinde kendisine Maliye Bakanı Sayın Şimşek'de eşlik etti. Sayın Başbakan ile beraberindeki heyet Ulan Batur'da Türk tarihinin en eski yazıtları arasında yer alan Tonyukuk Yazıtları'nı ziyaret etti. 

Başbakan Sayın Erdoğan ve beraberindeki heyet üyeleri, Moğolistan Cumhurbaşkanı Tsakhiagiin Elbegdorj ile kahvaltıda bir araya geldi. 

Başbakan beraberindeki heyet ile kahvaltının ardından şehir merkezine 60 kilometre mesafedeki Tonyukuk Yazıtları'nın bulunduğu alana geçti. TİKA tarafından korumaya alınan alanda incelemelerde bulunan Başbakan Erdoğan, alanda bekleyen gurbetçi ve gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 
 

Başbakan Erdoğan daha sonra TİKA ve Dosteli Derneğinin katkılarıyla yapılan Konya Kültür Merkezi ve Camisi'nin açılışını yaptı. 

Başbakan Erdoğan, Ulan Batur'da çoğunluğunu Kazak Müslümanların oluşturduğu mahallede yapılan caminin açılış kurdelesini eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve eşi Münevver Arınç, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve eşi Esra Şimşek'le birlikte kesti. 

Erdoğan, açılış töreninde yaptığı kısa konuşmada, "Size Türkiye'den selam getirdim" diyerek, kültür merkezi ve caminin hayırlı olması dileğinde bulundu.