Yurt Dışı
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek New York Borsası'nda

Amerikan Türk Cemiyeti’nin (American Turkish Society-ATS), düzenlediği ’2013 Benefit Gala ve VIP Resepsiyonu, New York Borsası İşlem Salonu’nda gerçekleştirildi. ATS’nin, 65. Kuruluş Yıldönümünde, New York Borsası İşlem Salonu’nun ev sahipliği yaptığı resepsiyona, Mehmet Şimşek ve ABD Ticaret Bakanı Penny Pritzker de katıldı.

Dostluk gecesine katılan Şimşek, burada yaptığı konuşmada, fon yöneticileri ve Amerikan şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle bir araya geldiklerini belirterek, Türk-Amerikan ticari ilişkilerinin sağlamlığına işaret etti.

Türkiye'nin AB'ye girmesi konusunda verdiği destekten dolayı ABD'ye teşekkür eden Mehmet Şimşek, Türkiye'nin bulunduğu merkezi konuma değinerek, "Türkiye'ye yatırım düşündüğünüzde Türkiye'nin ötesine bakmalısınız" değerlendirmesini yaptı.

Şimşek, Twitter'ın borsadaki ilk günü olduğunu belirterek, "Biliyorsunuz ben de aktif bir Twitter kullanıcısıyım. 600 bin üzerinde takipçim var. Dolayısıyla Twitter'in pazar değerinde benim de bir katkım var" dedi.

Şimşek, "Bizde de nüfus çok genç, yaratıcı kişilikler var. İnanıyorum ki, zaman içerisinde bizde de bu tür başarılı şirketler ortaya çıkar, neden olmasın" yorumunu yaptı.